Dzisiaj jest: 7 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Metoda terapii i receptura świec ma źródło w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi z Ameryki Północnej. Opisy terapii przy pomocy tych świec  znajdziemy w pismach starożytnych Greków.

W czasach starożytnych zabieg oczyszczania uszu świecami i konchami znany był w Atlantydzie, Sumerii, Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie oraz społecznościach Indian z plemion Majów, Azteków i szczepów północno-amerykańskich.

Wielu mieszkańców rejonów śródziemnomorskich oraz Ameryki pamięta z dzieciństwa, jak byli poddawani terapii przy pomocy specjalnych świec wkładanych do ucha. Metoda terapii świecowej rozwinięta dzięki kontaktom z Indianami Hopi, została zbadana i zaakceptowana jako skuteczna przez współczesnych badaczy. Jest obecnie stosowana na całym świecie, a świece Hopi są produkowane i sprzedawane w milionach sztuk w wielu krajach, a także w Polsce.

Zabieg świecowania uszu - konchowania uszu  jest łagodnym zabiegiem wykonywanym przy użyciu specjalnie preparowanych świec o kształcie rurki lub konch o kształcie wydłużonego lejka produkowanych z włókien bawełnianych. Świece i konchy Hopi są nasączone olejkami leczniczymi, sproszkowanymi ziołami i woskiem pszczelim.

Podczas zabiegu kanał uszny zamykany jest świecą, którą zapalamy. Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym, które powstaje na skutek tzw. efektu komina i prowadzi do  regulacji ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Do ucha dostarczane są pary olejków i substancje ziołowe, dzięki którym następuje efekt uzdrowienia zaburzonych stref naszego ciała. Prąd podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi , które wzmacnia immunologiczny system obrony chorego obszaru, oraz zwiększa polepsza krążenie limfatyczne. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii, działa na zakończenia nerwów oddziałując na mało dostępne części układu słuchu. Cały proces jest przyjemny i skuteczny.

Wymienione poniżej zastosowania podano na podstawie wieloletnich doświadczeń bioterapeutów i osób stosujących ten rodzaj terapii. Mimo opisywanej wysokiej skuteczności uważam, iż z każdym przypadkiem chorobowym powinniśmy konsultować się z lekarzem.


Wskazania:
- niedosłuch, głuchota
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
- podrażnienia uszu lub zatok
- nieżyt dróg oddechowych
- katar - zaburzenia i zanik zmysłu powonienia
- szumy w uszach i dzwonienie
- stres, depresja i zaburzenia nerwowe
- niedrożność wszystkich kanałów zatokowych.
- regulacja ciśnienia w przypadkach bólów głowy, migrenach

- nawracające anginy i powiększony trzeci migdałek
- zaburzenia równowagi

- rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego

- działanie relaksujące i odprężające
- lokalna aktywizacja i udrażnianie węzłów chłonnych, limfy, procesów metabolicznych

- usuwa zanieczyszczenia zebrane na zakończeniach nerwowych, powodujące tłumienie wibracji  otrzymywanych przez ucho z zewnątrz

- powoduje emocjonalną stabilność i sprawniejsze funkcjonowanie umysłowe

- przyczynia się do zwiększenia sił obronnych organizmu

- dostarcza czystości widzenia i słyszenia, poprawia zmysł powonienia i smaku, odbierania kolorów jak również powoduje emocjonalną stabilność i sprawniejsze funkcjonowanie umysłu

- oprócz poprawy stanu zdrowia fizycznego lejkowanie w ogromny sposób wpływa na system czakr poprzez wzmocnienie i oczyszczenie aury ciała

ILOŚĆ ZABIEGÓW : zależy od stopnia poprawy i jest indywidualnie dobrana dla każdej osoby.

Lejkowanie uszu czyści je metodą niedostępną dla innych metod leczniczych.

Przeciwskazania:
- otwarty wyciek ropy z ucha
- perforacja błony bębenkowej
- uczulenia na produkty pszczele

Ważne:

- Ze względów higienicznych foliowany koniec świec jest dezynfekowany spirytusem przed ich pakowaniem.

- Atest higieniczny PZH nr: HK/B/0815/01/99

- Ocena Zdrowotna Poradni rehabilitacyjnej Centrum Akupunktury w Warszawie.

Zapraszam na powyżej opisany zabieg.